Bezpečnostní informační služba (BIS) má po několika letech šanci, že na svou činnost získá mnohem víc peněz, než na kolik je zvyklá. Organizace, která odhaluje aktivity ohrožující bezpečnost státu, nyní hospodaří s rozpočtem kolem 1,2 miliardy korun ročně. A vládní představitelé teď hovoří o tom, že BIS by mohla dostat až miliardu korun navíc.

Debatu o více penězích pro BIS rozpoutal po teroristických útocích ve Francii premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). A ministr financí Andrej Babiš (ANO) HN sdělil, že není proti. "S tvrzením premiéra souhlasím. Pokud BIS předloží konkrétní požadavky na konkrétní činnost, tak se tím Bezpečnostní rada státu a vláda bude určitě zabývat," řekl. "Ovšem dodávám, že BIS hlavně potřebuje, aby ji někdo řídil a konkrétně úkoloval," doplnil.

Naráží tak na to, že se už několik měsíců spekuluje o odchodu současného šéfa BIS Jiřího Langa.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.