Povstalci na Ukrajině zahájili ofenzivu, je ale otázka, nakolik s ní souhlasí přímo Moskva. Radikálně-nacionalističtí bojovníci, kteří se z Ukrajiny vrátí do Ruska, jsou přitom hrozbou i pro Rusko, tvrdí ředitel Ústavu mezinárodních vztahů.

HN: Střety mezi ukrajinskou armádou a separatisty na východě Ukrajiny se stupňují. Čím si to vysvětlujete?

Od prvního ledna se jakoby na povel zhroutilo křehké příměří, které fakticky nikdy nefungovalo, ale současné boje jsou nejintenzivnější minimálně od září loňského roku. Začátkem roku zahájili separatisté ofenzivu, otázka ale je, nakolik jsou kontrolováni Moskvou. Myslím, že se Kremlu situace vymyká z rukou a že separatisté ofenzivu zahájili, aniž ji Rusko plně podpořilo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.