Univerzity, církve nebo třeba odbory by mohly v budoucnu přímo jmenovat své zástupce v mediálních radách, které dohlížejí na Českou televizi a Český rozhlas. O takzvaném německém modelu se debatuje ve sněmovně i mezi odbornou veřejností. Patří mezi velké změny, které by měla přinést letošní revize mediálních zákonů.

Ministerstvo kultury připravuje novelu vysílacího zákona, která by mimo jiné otevřela cestu pro třetí typ provozovatelů rozhlasových a televizních stanic. K veřejnoprávním a soukromým sdělovacím prostředkům by po vzoru západních zemí přibyla ještě komunitní média, úzce zaměřené neziskové projekty pro specifické cílové skupiny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.