Nejvyšší kontrolní úřad dostal vyšší rozpočet na to, aby vymyslel, kde bude sídlit. "Rozpočet kapitoly Nejvyšší kontrolní úřad na rok 2015 byl navýšen o částku šest milionů korun na řešení sídla NKÚ," potvrdil mluvčí ministerstva financí Radek Ležatka.

"Jsou to prostředky, za které my uhradíme podklady, na základě kterých se budeme rozhodovat," vysvětluje mluvčí NKÚ Olga Málková. Finance mohou pokrýt náklady na hledání jiné budovy nebo na projekt zcela nové stavby.

Úřad si od konce roku 2006 pronajímá prostory v holešovické budově Tokovo. Podle Málkové nájem ale není dlouhodobé řešení. Alternativ je několik. Úřad může nějakou budovu odkoupit, a to třeba i tu, ve které sídlí nyní. "Když nám nabídnou levnější budovu přes ulici, půjdeme přes ulici, je to jedno. Jde především o cenu, aby byla co nejnižší," vysvětluje Málková. Další variantou je výstavba nového sídla na pozemku v Holešovicích, který NKÚ vlastní.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.