Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo, že pozastaví Pražské stavební předpisy. Magistrát teď vyčkává na dopis od ministerstva. Bez něj totiž není jasné, jaký bude další postup. Ten ministerstvo nakonec odeslalo v pátek. Až na magistrát dopis s rozhodnutím dorazí, nové Pražské stavební předpisy přestanou být platné.

Mnozí odborníci, včetně autorů nových předpisů a politiků, kteří je schvalovali, tvrdí, že ve stavebnictví v Praze tak nastane chaos. Během čtvrt roku totiž bude v Praze platit již třetí vyhláška. 

Hlavním důvodem je to, že Praha nenechala pražské stavební předpisy notifikovat u Evropské komise. "Je to, jako kdyby byl vydáván nový občanský zákoník a při procesu by byl vynechán Senát. Celý občanský zákoník by tak byl neplatný a Ústavní soud by ho ze stolu shodil celý," říká právník Lukasz Krynski z ministerstva, který se účastnil všech jednání s Prahou. 

Podle Krynského není možné pozastavit jen část předpisů, protože byl špatně schválený jako celek. Jeden paragraf nové vyhlášky však přesto v platnosti zůstává. Ten, který se týká přechodného ustanovení. Projekty, jež vznikaly podle staré vyhlášky, se tak nebudou muset přepracovávat a je možné podle nich ještě dva roky stavět.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.