Ve středu se po Praze rozjely taxíky s kufry plnými potravin. Vezly je od lidí, kteří je nepotřebují, k těm, kteří mají naopak jídla málo. Skupina Zachraň jídlo společně s taxikářským start-upem Uber připravily na středu 14. ledna v Praze potravinovou sbírku, do níž mohli lidé věnovat trvanlivé potraviny, které jim zůstaly po vánočních svátcích.

V tento den si od 10 do 18 hodin mohli všichni uživatelé mobilní aplikace Uber objednat zdarma jednu ze tří dodávek, která jídlo naložila a odvezla do Potravinové banky Praha

Všichni, kdo se akce chtěli zúčastnit, si mohli buď prostřednictvím aplikace Uber objednat auto, které k nim pro potraviny přijelo, anebo dar donést na dvě sběrná místa. Jídlo poté taxíky dovezly do Potravinové banky, která jej rozdělila deseti organizacím.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.