Kvůli Mezinárodnímu fóru o holokaustu Let My People Live!, které se koná v pondělí a v úterý v Praze, zažívá metropole řadu omezení. Už od neděle nejsou přístupné některé ulice, od pondělního rána navíc není možné jít na Pražský hrad.

Právě sídla prezidenta se omezení dotýkají nejvíce. Až do úterních 14 hodin je uzavřen celý areál Hradu. Poté už sice lidé budou moci chodit na nádvoří, ale do objektů a na výstavy se dostanou až ve středu.

Takové omezení zažil Pražský hrad naposledy v dubnu roku 2010. Tehdy se uzavřel na dva a půl dne. "Bylo to během summitu START Follow On mezi USA a Ruskou federací, kdy Hrad hostil prezidenty USA a Ruské federace," sdělil mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.