Koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL slíbila, že ještě v roce 2014 přijme protikorupční zákony, které navrhuje sdružení Rekonstrukce státu. Nevládní organizace kritizuje, že vláda dosud přijala jen služební zákon. Navíc v podobě, kterou kritizuje i Evropská komise. Hrozí kvůli tomu i pozastavením dotací z evropských fondů.

"Zbylé zákony vláda ani neprojednala," píše se v hodnocení k prvnímu výročí Sobotkova kabinetu. Na něm se podíleli ředitelé protikorupčních platforem, které jsou součástí Rekonstrukce státu – za Transparency International David Ondráčka, Pavel Franc za Frank Bold a Martin Kameník za Oživení. Nejaktivnější z koaličních stran bylo podle nich ANO.

"Koaliční vláda krok po kroku plní své závazky, postupujeme dle koaliční smlouvy a programového prohlášení, které obsahuje řadu cílů, shodných s prioritami Rekonstrukce státu. Řadu klíčových věcí se nám již podařilo splnit a schválit, jako například zákon o státní službě, čímž jsme odstranili dvacetiletý ústavní deficit. Řadu důležitých norem máme před sebou a považuji za nutné, aby je resorty předložily co nejdříve k projednání vládě. Se všemi zákony a normami, které zmiňuje Rekonstrukce státu, počítá schválený legislativní plán vlády na rok 2015," reagoval na dotaz HN prostřednictvím mluvčího předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.