Ve čtvrtek 29. ledna je to přesně rok, co prezident Miloš Zeman jmenoval Sobotkovu vládu. Jak obstála v očích osobností, byznysmenů a expertů?

Hospodářské noviny nechaly její činnost zhodnotit podnikatele Radima Jančuru, Dalibora Dědka a Jaroslava Řasu, ekonoma Petra Zahradníka, marketingového specialistu Ogilvy & Mather Ondřeje Obluka a šéfa Transparency International Davida Ondráčku. 

Šéf Student Agency Jančura kritizuje především malou aktivitu v oblasti protikorupčních opatření. Podle něj se premiér Sobotka chová vůči protikorupční iniciativě Rekonstrukce státu jako "slizký had".

Marketingový specialista Obluk v hodnocení naráží na ne zrovna silné komunikační dovednosti Sobotkovy vlády. Podle něj má kabinet smůlu, že na Hradě zrovna sedí výrazný prezident Miloš Zeman s mluvčím Jiřím Ovčáčkem. "Toto duo jednou vstoupí do učebnic marketingu. Tomu se konkuruje opravdu jen obtížně, zvlášť když si nevýrazný předseda vlády vybere ještě nevýraznějšího mluvčího," říká Obluk.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.