Někteří státní zástupci se rozhodli, že nebudou čekat, jak se k dorovnání platů postaví vláda. Žádosti podávají už teď. Nárokují i půl milionu korun. 

Na konci loňského roku rozhodl Nejvyšší soud, že stát musí soudcům zvýšit platy, protože jim je několik let špatně vypočítával. O zpětném dorovnání jednala v úterý vláda. Někteří státní zástupci se ale rozhodli, že na výsledky jednání čekat nebudou a na svého nadřízeného se s žádostmi o doplacení mzdy obrátili už teď. Nejvíc jich podali státní zástupci v Olomouci. Na Vrchním státním zastupitelství takových žádostí evidují čtrnáct. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.