Fyzicky handicapovaní lidé v Etiopii, kteří mají kolečkové křeslo, pracují každý den déle a vydělají si o šest dolarů týdně víc než ti, kdo vozíček nemají. V magisterské práci na to přišel student University of San Francisco Justin Grider. Ten se díky tomu stal vítězem 1. ročníku soutěže Nový ekonomický talent, kterou loni pořádal CERGE-EI v Praze. A tento institut, jehož spoluzakladatelem je ekonom Jan Švejnar, nyní vyhlásil další ročník.

Do soutěže se mohou opět přihlašovat vysokoškolští studenti i nedávní absolventi z celého světa, a to se svými anglicky psanými bakalářskými, magisterskými i jinými pracemi, které se věnují ekonomii.

"Loni bylo přihlášeno 97 prací splňujících kvalifikační požadavky. Zájemci o soutěž byli z 24 zemí, žádná země tedy nebyla dominantní a soutěž byla vskutku mezinárodní. Čechů se přihlásilo osm," uvedla spolupořadatelka soutěže Maya Kopecká.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.