Pražská koalice ANO, Trojkoalice a ČSSD chce zrušit inovační vouchery. Projekt podporuje malé a střední firmy se sídlem v Praze, které chtějí inovovat svoje výrobky, služby nebo způsob výroby. Projekty, které díky inovačním voucherům vznikly, měly často další komerční využití, což v Česku například oproti Velké Británii není příliš obvyklé. Dotaci mělo letos získat až 79 firem. 

"Chceme jít jinou cestou. Zřídit fond pro inovace, kam mohou přispět i komerční společnosti, tak aby výzvy byly vypisovány v souladu s potřebami města," řekla HN primátorka Adriana Krnáčová (ANO). 

Nová koalice argumentuje také tím, že na projekt nemá peníze. Na inovační vouchery by letos šlo 13 milionů korun – v rozpočtu, který počítá s 52 miliardami korun na výdaje, je to přitom zanedbatelná částka. S Prahou má podepsanou smlouvu až 36 univerzit nebo výzkumných pracovišť.

Ti, kteří si loni o inovační voucher zažádali, teď bude pražský magistrát o ukončení projektu informovat písemně. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.