Poslanci a předsednictvo hnutí Úsvit se dohodli na založení nové politické strany. Spolupracovat chtějí mimo jiné s francouzskou krajně pravicovou Národní frontou. Ze 14 poslanců, kteří jsou ve sněmovně za Úsvit, se na tom dohodlo 10 z nich.

Předseda strany Tomio Okamura označil celou věc za puč. "Žádný puč to není," říká k tomu předseda poslanců Úsvitu Marek Černoch. Původně to byl podle něj nápad Okamury. 

Proč jste se odtrhli od hnutí Úsvit?

Není to tak, že bychom se odtrhli od hnutí Úsvit. První, kdo s tím přišel, byl Tomio Okamura na ideové konferenci v září. Přišel s tím, že se vytvoří integrační strana, která bude mít kapacitu, aby se přijímali členové a mohla se přijmout i jiná hnutí. Další věc je, že se musíme vrátit k tématům, se kterými jsme šli do voleb. V poslední době to vše uhnulo akorát na islám a na imigraci. Témata přímé demokracie a přímé odvolatelnosti politiků, sociální témata nebo exekuce, to jsou věci, na kterých chceme dělat. To, co zaznělo na tiskové konferenci, je lež.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.