Prvního března má vystřídat "svoji" ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou, kterou hnutí ANO odstranilo kvůli slabým výsledkům. Její náměstek Robert Pelikán říká, že když se mu podaří jediná velká věc, bude spokojený: vzít soudcům zbytečné papírování a nechat je hledat spravedlnost.

Sám ale dodává, že univerzální plán, jak české soudnictví udělat lepším, nemá. "To je to, co mě samozřejmě na té funkci děsí. Protože kdybych měl zázračný recept, tak bych byl zralý na zřízení nové kategorie Nobelovy ceny. To je strašně dlouhodobý proces," říká pravděpodobně příští ministr spravedlnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pravděpodobný nástupce končící ministryně spravedlnosti Robert Pelikán začal mírnit některé své radikální názory.
  • Nechce už například z gruntu přepisovat nový občanský zákoník.
  • "Na radikálnější změny tady chybí společenská poptávka. Alespoň tak ale budeme mít na případné změny více času," říká Pelikán.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.