Od zvláštního zpravodaje z Berlína – Cenu pro kameru si z festivalu Berlinale odváží ruská sci-fi Under Electric Clouds od režiséra Alexeje Germana ml. Film je chmurnou vizí Ruska v roce 2017, sto let od socialistické revoluce: nad zimním městem se tyčí rozestavěný mrakodrap, jehož investor právě zemřel a lidé dole přemýšlí, co s nimi teď bude. Jde o vizuálně mistrovsky natočený, společensky kritický kus, čímž připomíná drama Leviatan Andreje Zvjaginceva, který v květnu ohromil publikum v Cannes. Zatímco ale Zvjagincev vypráví semknutý příběh z maloměsta, German nabízí v pomalých záběrech impresionistickou studii napříč všemi sociálními skupinami společnosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.