Soukromá Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK) plánuje vyhovět požadavkům, které vznesla Akreditační komise v čele s Vladimírou Dvořákovou. Pokud by je nesplnila, studenti magisterského oboru Speciální pedagogika - učitelství, kterému na konci roku vypršela akreditace, by nemohli ani dostudovat.

Mezi klíčové podmínky patří, že závěrečné práce nepovedou výhradně externisté. Navíc bude jasné, kolik prací má daný vedoucí na starost a zároveň že jich nebude vést příliš. Komise také požaduje podrobné zápisy o tom, jak studenti absolvovali praxi. A v seminárních skupinách nebude smět být 60 až 120 lidí. "Pokud by tyto podmínky byly splněny, tak by komise mohla akreditaci do konce roku prodloužit," řekla v rozhovoru pro HN Vladimíra Dvořáková.

Škola se sice chystá podmínkám vyhovět, podle zástupců univerzity se ale řada výtek nezakládá na pravdě. Například že v seminářích je 60 až 120 studentů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.