Ten den byl v Liberci svátkem sportu. Autobusy svážely do Liberce tisíce lidí z okolí, otevřely se zdarma haly a hřiště, sportovní kluby ukazovaly školákům, co dělají…

Úspěch byl fenomenální: pořadatelé napočítali přesně 352 024 účastníků. Tahle megaakce z 27. září roku 2012 se ale s největší pravděpodobností odehrála jen v šanonech uložených na ministerstvu školství, které na ni poskytlo devítimilionovou dotaci.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) před dvěma týdny zveřejnil, že pořádající sdružení peníze pravděpodobně zneužilo. HN nyní vypátraly, že sporně vyplacených peněz je ještě víc, než zjistili kontroloři. A že tím, kdo neznámému spolku se sídlem v opuštěném hotelu dotaci schválil, byl bývalý strážce sportovních miliard na ministerstvu školství – vlivný náměstek Jan Kocoure, nominovaný za ODS.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Liberci se v roce 2012 měla odehrát obří sportovní akce s účastí 350 tisíc lidí.
  • Podle NKÚ se ale akce konala jen na papíře a pořádající sdružení zneužilo devítimilionovou dotaci ministerstva školství.
  • HN nyní vypátraly, že sporně vyplacených peněz je ještě více a že tím, kdo dotaci schválil, byl vlivný náměstek Jan Kocourek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.