Vláda v pondělí schválila návrh novely zákona o pojišťovnictví, ale beze změny, kterou prosazuje Česká centrální banka. Ta chce prodloužit dobu pro výplatu provizí u životního pojištění ze dvou na pět let.

ČNB věří, že se jí touto cestou podaří omezit neetické praktiky části poradců, kteří klienty nutí uzavírat po krátké době stále nové a pro ně nevýhodné smlouvy. Vládní kabinet se však přiklonil k názoru ministerstva financí, které tvrdí, že by šlo o problematický zásah do vztahů soukromých osob. Navíc prý chrání spíše pojišťovny než jejich klienty. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.