Pražský dopravní podnik loni vydělával. Zatímco v roce 2013 skončil ve ztrátě bezmála 372 milionů korun, loňský rok zakončil se ziskem 316 milionů. Bývalé vedení Prahy přitom ještě loni mluvilo o krachu společnosti. Na konci roku 2013 kvůli tomu dozorčí rada vyměnila generálního ředitele. Stal se jím Jaroslav Ďuriš, který dostal za úkol vyvést firmu z dluhů.

Čísla o hospodaření největšího městského podniku v Česku nejsou zatím oficiální, dopravní podnik s nimi chce nejdříve seznámit dozorčí radu a vlastníka – tedy město. HN získaly informace o hospodaření od důvěryhodného zdroje z vedení firmy. Čísla by se už neměla měnit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.