Televizní skupina Nova ve čtvrtek představila programové schéma pro jaro 2015 a nastínila i své plány pro podzim letošního roku. 

Hlavním tahákem jarní sezóny je již avizovaný kriminální seriál Policie Modrava, který začne vysílat 28. února večer po 20. hodině. Poběží tak proti hlavní novince konkurenční Primy, seriálu Všechny moje lásky, jehož sledovanost se pohybuje kolem jednoho milionu diváků starších 15 let.

V tomto programovém slotu byl zatím velmi úspěšný i první program České televize, který tu vysílal kriminální sérii Případ pro exorcistu a třídílný cyklus Reportérka. Oba pořady dosahovaly sledovaností více jak jeden milion diváků.

"Výsledky uplynulého roku jasně potvrzují vedoucí pozici skupiny Nova na televizním trhu se stabilním podílem na sledovanosti," pochvaluje si Christoph Mainusch, generální ředitel a jednatel skupiny Nova. Divákům slibuje premiérové pořady i oblíbené formáty. 

Televize na jaře uvede například novou řadu reality show Výměna manželek, nadále bude vysílat i dlouhodobé seriály Novy Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice a Doktoři z Počátků. Poslední jmenovaný seriál poběží pouze jednou týdně v pondělí večer po 20. hodině,. Ve středu místo něj televize zařadí Výměnu manželek.

Páteční a sobotní večery budou na Nově v roce 2015 patřit premiérovým českým a zahraničním filmům. Z české tvorby se na obrazovkách Novy objeví hudební pohádka Tři bratři, komedie Zakázané uvolnění nebo pokračování komedie Dědictví aneb Kurva se neříká. Ze zahraničních filmů televize uvede mimo jiné snímky Avengers, Hněv Titánů nebo Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.

V podzimní sezóně Nova vrátí na obrazovky pěveckou talentovou show SuperStar, která poběží v neděli večer. Televize připravuje i dva nové kuchařské formáty: pořad Nejlíp vaří moje máma! a kuchařskou show, která zatím nese pracovní název Češi vaří česká jídla.

Související