Patnáct senátorů v čele s Janem Velebou chce změnit léta zavedený způsob financování České televize a Českého rozhlasu. Navrhli zákon, podle kterého by televizní a rozhlasové poplatky nemuseli platit lidé, kteří přispívají na činnost kulturních zařízení. Poplatky by několik let neplatili ani lidé, o kterých veřejnoprávní rozhlas a televize odvysílaly nepravdivé informace.

Návrh zákona zveřejnil Senát v pátek. Kromě Veleby, který do horní komory kandidoval jako nezávislý (předseda Strany práv občanů, bývalí zemanovci a bývalý předseda Agrární komory ČR), se pod novelu podepsalo i devět sociálnědemokratických senátorů, dva bezpartijní a po jednom senátoři ODS, KSČM a Strany práv občanů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.