Hnutí ANO přece jenom ještě není úplně obyčejnou politickou stranou. Jinak by se totiž zcela jistě nemohlo stát, že jeho celorepublikový sněm, který probíhá na pražském Chodově, se už v poledne dostal do zhruba tříhodinového náskoku nad plánovaný program. A že staronového předsedu si hnutí zvolilo zcela jednomyslně všemi hlasy a po jen několikaminutovém kandidátském projevu.

Jenže stalo se a Andrej Babiš se už krátce po druhé hodině stal znovuzvoleným předsedou. Protikandidáta neměl, i proto mu ke zvolení stačil jen několikaminutový projev, jehož první polovinu věnoval poděkování manažerům Agrofertu za to, že i po jeho odchodu do politiky zvyšují zisky celého holdingu, který Babiš ovládá.

A jak zdůraznil, zvyšují je díky chemickému průmyslu v Německu a nikoliv díky podnikání v Česku, a není tedy prý možné úspěch Agrofertu vázat na Babišovo politické angažmá.

"Jak říká Karel Gott, to jsem fakt nečekal," reagoval na zvolení Andrej Babiš.

Sněm hnutí ANO můžete sledovat v podrobné online reportáži na Aktuálně.cz ZDE

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.