Žena obviněná z loňské vraždy studenta a braní rukojmích ve škole ve Žďáru nad Sázavou nebyla v době spáchání činu příčetná. Vyplývá to ze závěru znaleckých posudků duševního stavu obviněné. Žena je obviněna z toho, že zabila studenta, který šel na pomoc napadené spolužačce, a zranila další tři lidi.

Žena byla podle krajské policejní mluvčí přeložena z běžného oddělení vazební věznice v Brně do zdravotnického zařízení. "Vyšetřovací spis policie předloží státnímu zástupci k vydání rozhodnutí o dalším postupu v této trestní věci. Žádné další konkrétní údaje policie nemůže poskytnout," mluvčí Dana Čírtková.

Závěr znaleckého posudku se nelíbí otci zavražděného studenta Kamilu Vejvodovi. "Čin si pečlivě připravila a naplánovala, to přece neudělá nepříčetný člověk. Navíc u výslechu údajně vypověděla, že léky nebrala, že je zdravá," řekl Vejvoda.

Šestadvacetiletá žena z Ostravska ve žďárské střední škole loni 14. října pobodala několik studentů. Šestnáctiletý mladík zemřel, dvě studentky byly zraněny, další utrpěla psychický šok, pobodaný byl i zasahující policista. Útočnici policisté zneškodnili elektrickým paralyzérem. Žena byla loni v únoru propuštěna z ústavní péče, kde pobývala z nařízení soudu, protože již v roce 2012 zaútočila na žáky v Havířově. V případě soudního projednávání by jí hrozilo 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Podle ředitele žďárské střední školy Zdeňka Musila bude zavražděnému Petru Vejvodovi 20. května před budovou školy odhalena pamětní deska. "Odhalení desky bude součástí takzvaného Dne Petra, který vedle sportovních soutěží přinese i ukázky sebeobrany," řekl Musil. K závěrům znalců týkajícím se duševního stavu útočnice se odmítl vyjádřit.

Související