Policisté zadrželi a obvinili člověka, který v uplynulých zhruba šesti měsících vyhrožoval lidem a institucím v Česku. V případě odsouzení mu hrozí až pět let vězení.

"Mohu potvrdit, že jsme v těchto dnech zadrželi osobu, které je kladeno za vinu větší, možná až velké množství různých výhrůžek. Na jejím dopadení jsme spolupracovali se zlínskými kriminalisty. Konkrétnější podrobnosti s ohledem na probíhající trestní řízení nemůžeme sdělit," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Více informací zveřejní na tiskové konferenci plánované na pátek.

Ve středu se terčem vyhrožování stala Česká televize. Neznámý anonym jí podle informací HN vyhrožoval střelbou, televize kvůli tomu zpřísnila svá bezpečnostní opatření. Podle dosavadních informací jde o jiného člověka než kterého zadržela policie.

Bezpečnost se zpřísnila ve všech budovách

Ke zpřísnění došlo ve všech budovách ČT, a to na základě výhrůžky, kterou televize obdržela, stojí v e-mailu, který televize rozeslala svým zaměstnancům v úterý večer.

Informaci o výhrůžce potvrdila mluvčí brněnského studia ČT Hana Orošová, odmítla ale událost více komentovat. Mluvčí ČT Alžběta Plívová zatím nezvedá telefon a na dotazy zaslané e-mailem neodpověděla.

Podle informací HN bylo televizi vyhrožováno střelbou. Bezpečnostní opatření jsou realizována ve spolupráci s policií, před pražským studiem proto hlídkují nejméně dva policisté.

Související