Na sjezdovce v Itálii zazvonil v úterý Janu Vylitovi telefon. Na druhé straně byli detektivové: potřebují s ním nutně mluvit, měl by se prý co nejdřív vrátit do Prahy.

Donedávna nejvýše postavený Čech v NATO a svého času "čistič" armády od předražených zakázek už v noci na středu přespal v policejní cele. A velkou část středy strávil odpovídáním na otázky policistů. Vyšetřovatele z útvaru proti organizovanému zločinu zajímá jeho role v obchodech s vyřazenými součástkami za desítky milionů, kvůli nimž předevčírem obvinili čtyři lidi.

Pro pětačtyřicetiletého Vylitu je to v krátké době druhá rána – a zároveň druhá mezinárodní blamáž pro Česko. Vylita, muž se skvělým životopisem, totiž před měsícem přišel za nevyjasněných okolností o bezpečnostní prověrku. Takže se z vrcholných orgánů Severoatlantické aliance musel poroučet. A včera ho eskorta převezla do Hradce Králové k výslechu. "Teď teprve začíná. Předpokládám ale, že pana Vylitu ještě dnes obviní," hlásil v úterý odpoledne jeho advokát Petr Kočí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.