Bohuslav Sobotka zcela ovládl 38. sjezd sociálních demokratů. Delegáti mu po mírném klopýtnutí při volbě stranické dvojky navolili celou jeho vysněnou pětici místopředsedů, a to hned v prvním kole. Současný premiér je jediným předsedou ČSSD, kterému straníci odkývali všechny kolegy, které si "objednal".

Tím klopýtnutím byla volba prvního místopředsedy: ministra vnitra Milana Chovance. Dopředu byl považovaný za favorita v souboji s ministrem Jiřím Dienstbierem a poslancem Jeronýmem Tejcem. Výsledek prvního kola byl ale nečekaný. Chovanec nezískal potřebnou většinu, a musel jít s Tejcem, jehož projev sál ocenil nejdelším potleskem, do druhého kola. Ministr vnitra ale nakonec zvítězil.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.