Kontroverzní francouzská politička Marine Le Penová přijede 22. dubna do Prahy.

Předsedkyně nacionalistické Národní fronty navštíví hlavní město České republiky na pozvání neparlamentní Občanské konzervativní strany, kterou vede někdejší poslanec a pražský radní za ODS Jiří Janeček, napsal v pondělí server Hlídací pes.

"Můžu potvrdit, že Marine Le Penová do Prahy dorazí," řekl serveru Janeček. Detaily prý chce sdělit ve čtvrtek na tiskové konferenci, kterou plánuje s poslancem hnutí Úsvit Radimem Fialou.

K protiimigrační Národní frontě se hlásí i druhé křídlo hnutí, které se postavilo proti předsedovi Tomiu Okamurovi a jehož představitelé plánují založit novou politickou stranu.

"Pokud Le Penová přijede, rád se s ní setkám. Je to zajímavá dáma, umírněná politička, která dbá na tradice a kulturnost, je to pravděpodobná budoucí francouzská prezidentka," řekl Hlídacímu psu představitel této frakce, poslanec Úsvitu Marek Černoch.

Národní frontu označují někteří pozorovatelé za krajně pravicovou stranu. Loni zvítězila ve volbách do Evropského parlamentu. V nedělním prvním kole francouzských místních voleb skončila Národní fronta druhá za pravicovou koalicí v čele s konzervativním Svazem pro lidové hnutí bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho, ač jí průzkumy předpovídaly první místo.

Související