Speciální policejní tým Kobra zadržel v Karlovarském kraji tři lidi kvůli podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa.

V Novém Kostele a na dalších místech kraje v úterý zasahuje 50 kriminalistů a policistů pořádkové služby, 50 příslušníků celní správy Karlovarského kraje a pracovníci finančního úřadu. Řekla to mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Tým Kobra už zabránil daňovým únikům za 1,7 miliardy, zatím obvinil 82 lidí - čtěte ZDE

"Dnešního dne karlovarská Kobra zahájila realizaci případu pod krycím názvem HABU 1. Jedná se o podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa do České republiky. Policisté a celníci provádějí domovní prohlídky, prohlídky nebytových prostor a dále prohlídky vozidel. Vyšetřovatelé budou provádět prohlídky a další úkony v trestním řízení po celý dnešní den," uvedla v úterý Týřová.

"Můžu potvrdit přítomnost kriminalistů v Novém Kostele. O podrobnostech zásahu ale obecní úřad zatím žádné informace nemá. Vše ostatní by byly jen spekulace," řekl starosta obce Otto Teuber.

Kriminalisté zasahují v Novém Kostele v areálu firmy Kastl, která se mimo jiné specializuje na mezinárodní a vnitrostátní přepravu, pronájem autojeřábů nebo provoz větrných elektráren. Kriminalisté zasahují také v Lubech na Chebsku a v Údrči na Karlovarsku.

Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům, takzvaná Kobra, funguje od poloviny loňského června. Tvoří ji policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

Související