Díky kampani 1000 očí pro Afriku získala nezisková organizace Světlo pro svět peníze na více než pět set operací, které nevidomým v rozvojových zemích mají vrátit zrak. Cílem kampaně je vybrat od příznivců částku potřebnou na tisíc operací očí.

Kampaň se zaměřuje nejen na korporace a jednotlivce z řad dárců, ale též na sportovce, kteří se prostřednictvím Světla pro svět mohou zaregistrovat na pražský půlmaraton, který se běží koncem března. 

Jedním z obdarovaných, který mohl díky dárcům Světla pro svět podstoupit jednoduchou operaci šedého zákalu, byl i jedenáctiletý chlapec Mekwanent z Etiopie. Potížemi s okem trpěl dva roky, než se mohl dostat k lékaři. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.