Hlavní město vybralo firmu, která posoudí, zda Inženýring dopravních staveb (IDS) řádně vykonával roli správce Blanky. "Byla vyhlášena soutěž na posuzování kroků IDS, přihlásilo se pět firem," uvedl radní pro dopravu Petr Dolínek. Vítěz podle něj uspěl s nabízenou cenou těsně pod milion korun.

Inženýring dopravních staveb si magistrát najal, aby stavbu, která měla původně stát 27 miliard korun, za něj organizoval a dělal stavební dozor, tedy i kontrolu. Již před čtyřmi lety přitom společnost GRID, která pro magistrát dělala supervizi stavby, ve své zprávě upozornila na nedostatečný dozor při stavbě tunelu – IDS podle ní například šetřil lidmi a na mnohamiliardovou stavbu dohlížela podle GRID čtvrtina potřebného počtu lidí. IDS se následně ohradilo a výsledky supervize odmítlo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.