Dvaačtyřicetiletý Daniel Krumpolc, ředitel komerčního bankovnictví v Citibank, se v sobotu dopoledne oblékne do běžeckého dresu a postaví se na startovní čáru půlmaratonu na pražském náměstí Jana Palacha. Ale nepřijde se jen proběhnout.

Svým během přispěje neziskovým organizacím, přičemž peníze pak přerozdělí Nadace Via rychlými granty. Finance se tak rychle dostanou k projektům menších občanských sdružení, která pracují na lokálních projektech - například bojují proti stavbě hypermarketů místo parků - a potřebují rychle sehnat podporu.

„Dali jsme si vlastně podobný cíl, jako měl náš generální ředitel již při loňském maratonu. Chceme získat korunový ekvivalent délky půlmaratonu, tedy 21 097,50 korun,“ říká Krumpolc. „Podaří-li se tuto částku získat do víkendu, kdy se poběží,  tak z ní uděláme ekvivalent maratonské vzdálenosti, tedy 42 195 korun. Loni se to podařilo a pevně věřím, že letos to dáme taky, nejen při půlmaratonu, ale i při dalších bězích,“ plánuje Krumpolc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.