Osmačtyřicetiletá Pavla Fučíková o víkendu odstartuje nevděčnou misi. Jako nová prezidentka Exekutorské komory bude mít za úkol vymanévrovat z nepříjemné pozice, do které se exekutoři v posledních letech dostali. Nejenže mají ve společnosti špatnou, až mafiánskou pověst, ale i politici už připravují kroky, jimiž chtějí výrazně upravit pravomoci a fungování exekutorů.

Například včera, kdy se Fučíková poprvé prezentovala na veřejnosti jako nová prezidentka profesního sdružení, zastupujícího 160 exekutorů, schválili poslanci novelu občanského soudního řádu, která upravuje pravidla exekucí u manželů. Nezadlužený partner by podle ní měl být více chráněn – z exekuce bude vyňata polovina peněz z jeho účtu odpovídající nejméně dvojnásobku životního minima. Fučíková a spol. přitom k tomuto opatření měli výhrady, argumentovali, že jde o nekoncepční řešení. Některým rodinám prý zůstane například pět tisíc korun, zatímco jiným 50 tisíc.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.