Nábytek vyrábí Michal Peřina už přes dvacet let. Jeho firma Lugi nejen připravuje interiéry na zakázku, ale také nabízí vlastní kolekci nábytku a interiérových doplňků. Dnes už ikonický věšák Lugi od Matěje Chabery je dokonce součástí sbírek moderního umění v Gentu.

Majitel firmy je ovšem duší horolezec. Na skály vyráží každou volnou chvíli, tedy i v neděli - v Česku nejčastěji do Adršpachu nebo do Srbska, lezl ale i v Himálaji, Pamíru, Andách či na Kavkaze. Každé září s manželkou a partou přátel jezdí také na řecký ostrov Kalymnos, kde zdolávají vápencové stěny. "V taverně si pak dáme rybu, pivo, posloucháme reggae a pozorujeme západ slunce. No to se nejvíc těšíme," říká. Když jeho výrobnu v roce 2002 zničila povodeň a ještě vykradli zloději, přestěhoval Lugi do Libčic nad Vltavou, kde také Michal Peřina s manželkou a sedmiletým synem žije.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.