Majitel mezinárodní skupiny Synot senátor Ivo Valenta vstupuje do serveru Parlamentní listy, uvedl Mediaguru.cz. Valenta získá poloviční podíl v provozující společnosti Our Media. Současný spolumajitel Michal Voráček informaci nepotvrdil, odkázal na připravovanou tiskovou zprávu. Valenta neuvedl, kolik za podíl v listech zaplatil.

"Myslím si, že jsou nejvyváženější. Dávají prostor každé straně, všem. Bez jakékoli cenzury nebo překrucování a každý si tam může vzít cokoli, je to takový Facebook. A to se mi líbí," odpověděl Valenta v rozhovoru pro server Aktuálně.cz na otázku, proč se rozhodl investovat právě do Parlamentních listů.

Valenta také zdůraznil, že nehodlá do fungování listů zasahovat ani je přetvářet, kontrolovat chce pouze hospodaření a změnit chce grafiku webu. Expandovat chce s Parlamentními listy na Slovensko a do dalších zemí, kde jeho firma působí.

Valenta už v mediální oblasti aktivní je, ale pouze na regionální úrovni. Je vydavatelem listu Dobrý den s Kurýrem, který vychází na Slovácku. Do Parlamentních listů vstupuje prostřednictvím firmy WCV World Capital Ventures Cyprus Limited. 

Parlamentní listy fungují od roku 2010, jejich průměrná měsíční návštěvnost je zhruba půl milionu reálných uživatelů.

Valenta v roce 1991 založil s otcem a bratrem firmu Synot. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní kromě loterního průmyslu podniká i v dalších oblastech, jako jsou správa a rekonstrukce nemovitostí, prodej luxusních automobilů, IT služby či výroba smaltovaných předmětů.

Skupina měla předloni tržby 12 miliard a zisk 700 milionů korun. Její vrcholový management, který má vyhrazeno strategické řízení a obchodní vedení významných projektů, sídlí na Kypru. Valenta kromě byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Související