U dálnice D2 před Brnem stojí vozík s digitální tabulí. Na displeji sice většinou nic nesvítí, přesto funguje. K životu ho probere auto, jehož řidič nedodržuje povolenou rychlost. Na tabuli se vmžiku objeví naměřená rychlost, registrační značka vozidla a upozornění, že by auto mělo zpomalit.

Zatím jde jen o varování, které neskončí pokutou. Už za tři roky by měl ovšem podobný vozík umět mnohem víc a pomáhat trestat neukázněné řidiče. Rovnou by je totiž vyfotil a snímek automaticky poslal úřadům.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Stát se chystá na české dálnice, rychlostní silnice a silnice I. třídy nakoupit za miliardy korun moderní chytrou elektroniku.
  • Ta má přispět také k boji proti agresivním řidičům.
  • Koncepce, kterou schválila vláda, navrhuje investovat kromě do silniční i do železniční, letecké a lodní dopravy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.