Bernd Posselt byl dvacet let poslancem Evropského parlamentu. České zastoupení v této instituci si pochvaluje. V roce 2004 však hlasoval proti vstupu České republiky do Evropské unie. "Mým cílem bylo upozornit na to, že něco je tu ve vztahu k bývalým spoluobčanům Česka nevyřešené," říká v rozhovoru pro Respekt.

Nedávné rozhodnutí Sudetoněmeckého spolku, jehož je Posselt mluvčím, o tom, že se vzdává majetkových nároků, prý odpůrci tvrdě kritizují. "Jsou to tři typy lidí. Ti první jsou zahořklí, pak jsou tu nacionalisticky uvažující lidé a pak je tu třetí skupina, s věcnými argumenty, kterou se snažím argumenty přesvědčit," říká.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.