Podle deníku Blesk má fotbalová Slavia nového majitele. Aleš Řebíček údajně klub i se stadionem v Edenu prodal za 1,4 miliardy korun kazašskému podnikateli Talgatu Bajtazijevovi. Deník o tom informoval s odkazem na nejmenovaného právníka, který se jednání účastnil

Fotbalová Slavia však informace důrazně popřela. Podle mluvčího Jiřího Vrby jde o nesmysl a fabulaci. "Oficiální stanovisko klubu zní, že to není pravda a je to nesmysl. Jednání probíhají, protože to majitel do budoucna chce zabezpečit, ale tohle je fabulace od začátku do konce," řekl Vrba. Podobně i Řebíček obchod popřel. 

Bývalý ministr dopravy Řebíček koupil Slavii od skupiny Natland Group za nezveřejněnou částku v srpnu 2011, kdy byl klub ve finanční krizi a hrozila mu ztráta profesionální licence. Peníze na nákup podle tehdejšího vyjádření získal prodejem podílu ve stavební a dopravní firmě Viamont za 750 milionů korun.

V nedávné minulosti už Řebíček o prodeji klubu jednal s ruským podnikatelem Dmitrijem Romaněnkem a spekulovalo se i o zájmu CSKA Moskva nebo Petra Kellnera. Loni v září Slavia změnila vlastnickou strukturu, když se spojila s majitelem stadionu, společností Vinet.

Související