Praha 7 chce provozovat podzemní garáže na Letné, které magistrát vybudoval v rámci stavby tunelového komplexu Blanka. Radnice chce parkovací stání poskytnout místním obyvatelům. Nechá si k tomu zpracovat studii, uvedl ve čtvrtek místostarosta Ondřej Mirovský. Mluvčí Petra Hrubá za magistrát potvrdila, že o tom s Prahou 7 jedná.

"Podle našich informací by podzemní garáže na Letné měly být k dispozici na podzim letošního roku, bez ohledu na termín otevření tunelu Blanka," sdělil místostarosta. "Rádi bychom tak rozšířili parkovací kapacity pro rezidenty," doplnil.

Z analýzy má vyplynout, o kolik parkovacích míst bude radnice usilovat, v jakém režimu je bude provozovat a kolik to bude stát. "Magistrát připravuje soutěž na provozovatele garáží s tím, že chceme, aby městská část prezentovala své podmínky, třeba kolik parkovacích míst by mělo sloužit pro rezidenty," uvedla Hrubá.

Na Letenské pláni vznikly třípodlažní podzemní garáže s kapacitou 825 stání. V objektu je rovněž jedno z technologických center tunelu Blanka. Tunelový komplex vyjde město na zhruba 37 miliard korun. Jeho otevření se několikrát odsunulo. Aktuálně se odhaduje, že začne sloužit v polovině září.

Související