U elektronické evidence tržeb už ministr financí Andrej Babiš připustil, že by se mohla rozjet později než od ledna 2016. U druhého klíčového opatření proti únikům DPH, takzvaných kontrolních hlášení, zatím novoroční termín ohrožený není.

Stále ale není jisté, jak budou podnikatelé a firmy výkaz finanční správě posílat. A jestli se i tentokrát nepokusí berní úředníci obejít systém datových schránek. "Co se týká způsobu podávání, tak o tom ještě v současné době diskutujeme," říká mluvčí generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.