V České republice žijí téměř dva tisíce sociálních inovátorů, kterých si všimla nevládní organizace Ashoka, jež podporuje a propojuje podnikatele s různými institucemi a neziskovým sektorem. Tyto osobnosti se podle ní aktivně zasazují o řešení společenských problémů.

Ashoka představila v tuzemsku unikátní Mapu sociálních inovátorů - jedinců měnících společnost. "Je to otisk reality. Ukazuje se, že v české společnosti působí velký počet spolupracujících sociálních inovátorů a je jich určitě více, než máme v mapě," uvádí ředitel české Ashoky a exministr školství za Stranu zelených Ondřej Liška. V síti je podle něho dobře patrná například spolupráce ve vzdělávání. Hůře na tom je oblast zdravotní péče nebo třeba výživy.

Mapa sociálních inovátorů vypadá jako slunce. V jeho středu jsou nejvýraznější osobnosti, z nich dále jako paprsky vychází hustá síť menších inovátorů. "Přibývá počet investorů, kteří chápou, že cesta k pozitivním změnám ve společnosti vede přes propojení a a my jsme jim chtěli ukázat stovky lidí v České republice s podnikavých duchem," vysvětluje Liška.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.