Málokdo dnes už asi pochybuje o tom, že energie představuje pro naši civilizaci jeden z největších problémů. Jsme na jejích zdrojích závislejší než jakákoliv dřívější společnost ­a u většiny klasických zdrojů začíná být vidět dno. I když úplné vyčerpání ještě není na pořadu dne, těžba a zpracování jsou stále dražší.

Video: Energie, jeden z největších problémů naší civilizace

Promítá se to do každodenního života (pamětníci s lítostí vzpomínají na litr benzinu za korunu a 70 haléřů) i do mezinárodních konfliktů a válek (patrně není náhodou, že nejnebezpečnější režimy nápadně často vegetují na ložiskách ropy a plynu).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.