Pražští kriminalisté před zahájením pondělního večerního zápasu hokejového mistrovství světa ČR-Kanada zadrželi před halou ve Vysočanech 34 lidí, které podezírají z přeprodávání vstupenek. Drtivá většina z nich pochází ze zahraničí, celkem 32, do případu se proto zapojila i cizinecká policie. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dvojice zadržených Čechů prodávala před halou dva lístky, redaktorovi Aktuálně.cz je nabízela za šestinásobek oficiální ceny.

Pondělní zátah byl první velká akce proti organizované skupině překupníků se vstupenkami v době letošního mistrovství. Policie plánovala akci čtyři dny.

V neděli policie zadržela kvůli podezření z přeprodávání lístků pět lidí.

Před O2 arenou jsou před zápasy lístky ke koupi často za výrazně vyšší cenu, než kolik stály původně. Přeprodávání vstupenek přímo zakazují podmínky pořadatele šampionátu.

Ceny vstupenek od organizátorů šampionátu na zápasy českých hokejistů začínají na 1200 korunách. Oba dosavadní zápasy české reprezentace v O2 areně byly vyprodané.

Pondělní akce je prvním zátahem proti překupníkům za poslední roky. Dosud bylo přeprodávání vstupenek stejnou skupinou obchodníků před arénami v Evropě tolerováno. Podle Aktuálně.cz fanoušci tuto síť obchodníků dobře znají, v nelegálním byznysu se vstupenkami na hokejový šampionát si skupina vytvořila monopol.

 

Související