Prezident Miloš Zeman se v sobotu v podvečer v Moskvě setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Na tiskové konferenci to oznámil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Při zhruba hodinové schůzce budou prezidenti podle něj mluvit hlavně o ekonomických tématech, případně o situaci na Ukrajině a dodržování minské dohody.

Zeman se v pátek a sobotu v ruské metropoli zúčastní oslav konce druhé světové války. Do Moskvy odletí z pražského letiště Kbely v pátek 8. května poté, co se na letišti setká s válečnými veterány a přednese k nim krátký projev. Deset z nich pak Zemana doprovodí do Moskvy, kde se na českém velvyslanectví setkají se svými ruskými kolegy.

Zeman bude s ruským prezidentem jednat následující den. "V podvečerních hodinách se uskuteční setkání pana prezidenta s prezidentem Ruské federace Vladimirem Vladimirovičem Putinem. Hlavním tématem budou ekonomické otázky, a pokud bude pan prezident dotázán, sdělí i svůj názor na ukrajinskou krizi, kdy klade důraz na dodržování dohody Minsk II o příměří," uvedl hradní mluvčí k plánované schůzce s Putinem.

Před bilaterálním jednáním se Zeman zúčastní recepce ve Velkém kremelském paláci a pietního aktu v Alexandrovském sadu. Podle Ovčáčka bude Zemanova cesta do Moskvy stát 300 tisíc korun.

Související