Nevada je jedním ze čtyř amerických států, které na svém území umožňují zkušební provoz autonomně řízených automobilů. Proto si její silnice vybral německý koncern Daimler, který na ně poslal tahač nazvaný Freightliner Inspiration. Kamion je schopný jet sám bez zásahů řidiče.

Moderně střižený vůz používá sérii bezpečnostních systémů a asistentů, které jsou už k vidění v mnoha současných osobních autech. Jde například o kontrolu jízdy v pruzích, řízení rychlosti podle dopravních značek nebo adaptivní tempomat schopný udržovat vzdálenost od jiného vozidla. Systémy fungují díky sadě kamer a radaru.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.