Uvnitř propojených magnetických rezonancí leží dva lidé, na hlavách mají nasazené čepice s elektrodami. Jeden z nich se musí rozhodnout, kolik dá tomu druhému peněz ze své stokoruny, zatímco vědci u monitorů zkoumají, co se jim děje v mozku.

Podobným způsobem se budou brněnští badatelé snažit zjistit, jaké mají silniční piráti pochopení pro situaci druhých a zda lze u nich tuto vlastnost nějak ovlivnit.

Poslouží jim k tomu nová laboratoř, která se otevřela tento týden ve středoevropském technologickém institutu CEITEC, jež patří Masarykově univerzitě. Je vybavena dvěma magnetickými rezonancemi za sto milionů korun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.