Petr Koura, šestatřicetiletý historik Ústavu českých dějin Filozofické fakulty UK, získal minulý týden prestižní cenu nadace Neuron pro mladé vědce. Její součástí byl i šek na čtvrt milionu korun. Koura se ve své práci věnuje jednak dění po komunistickém puči, jednak období protektorátu. Mimo jiné se podílel na seriálu ČT České století.

"Děsí mě to, jak posilují populisté a extremisté. Hitler byl 20 let před nástupem k moci bezdomovcem, to by se dnes už asi stát nemohlo, protože abyste uspěl ve volbách, potřebujete mít peníze a přístup do médií. Ale třeba Národní frontu ve Francii před 15 lety také nikdo nebral moc vážně a podívejte se na ně teď," říká historik Koura.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.