V době, kdy byla Radmila Kleslová (ANO) místostarostkou na Praze 10, pronajala radnice pražskému sídlu hnutí ANO okolo 400 metrů čtverečních za zhruba šestinovou cenu, než je v uvedené lokalitě běžné. Radnice tím na pronájmu tratí až 400 tisíc korun ročně, píše server Aktuálně.cz.

Zatímco ANO platí radnici za prostory ve Vršovické ulici 220 korun za metr čtvereční ročně, jiní nájemci na stejné adrese platí i 1350 korun za metr.

Mluvčí městské části Vít Novák nízkou cenu hájí slovy o pravidlech, která jsou deset let stará. "Politické strany platí jednotné nájemné ve výši 220 korun za metr čtvereční, což je mimochodem o 20 korun více, než platí orgány státní správy, veřejnoprávní instituce, vzdělávací zařízení a neziskové organizace," poukazuje Novák.

I jiné městské části v metropoli dávají politickým stranám slevu – ale menší než Praha 10. Ta navíc jako jediná poskytuje dotovaný pronájem nejen místním buňkám, ale i krajským centrálám.

Podobnou výsadu má však v metropoli kromě hnutí ANO pouze Strana práv občanů (dříve Zemanovci), a to ve stejné městské části.

Všechny zbývající větší strany v Praze, až na ČSSD, lidovce a komunisty, které sídlí ve vlastních budovách, platí tržní nájem. A jejich účty za krajské sídlo strany jsou ve srovnání a ANO a SPO více než desetinásobné.

Související