Pokud by soud přistoupil na návrh žalobce Petra Jiráta, mohl by bývalý hejtman David Rath přijít o deset milionů korun a několik nemovitostí. Jirát požaduje pro Ratha devítiletý trest a také propadnutí majetku.

Státu by tak připadly podíly v pěti domech, bytě a firmě. Dělil by se o ně s Rathovou partnerkou a příbuznými. Bývalý hejtman přitom může stále nakládat s pěti z těchto nemovitostí, policie v roce 2012 obstavila jen dva domy v Hostivici. Zbylé nemovitosti by podle MF Dnes mohl Rath ještě před vynesením rozsudku prodat rodině.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.