Společnost Yankee Candle Europe Ltd. má zájem o pozemek v průmyslové zóně Joseph nedaleko Mostu. Americký výrobce voskových svíček a dalších aromatických doplňků do domácnosti by mohl v továrně zaměstnat až 400 lidí. Záměr prodeje pozemků schválili radní. Uvedla to mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.

Za pozemky v zóně investor zaplatí zhruba 52 milionů korun. Kupní cena je 340 korun za metr čtvereční. Záměr prodeje ještě musí schválit zastupitelé.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

S investorem jednal už od loňského roku primátor Jan Paparega (Severočeši Most). "Stále ještě vyjednáváme podmínky, řešíme podobu smlouvy o smlouvě budoucí, čekáme na výsledky geologického průzkumu," zdůraznil. "Zájem investora, který by v budoucnu mohl zaměstnat až čtyři stovky pracovníků, nás velmi těší, ale v tuhle dobu je před námi ještě mnoho práce," dodal.

Společnost Yankee Candle nabízí aromasvíčky, osvěžovače do aut, aromalampy, svícny a další doplňky. Yankee Candle sídlí v South Deerfieldu ve státě Massachusetts.

V zóně Joseph o rozloze 190 hektarů působí pět investorů, je první rozvojovou plochou Mostu na zelené louce. Podle informací na stránkách zóny je volných ještě 130 hektarů. Jedním z lákadel pro investory má být dostatek levné pracovní síly.

Mostecko je dlouhodobě okresem s nejvyšší nezaměstnaností v zemi. V dubnu činila 12,3 procenta, bez práce je 9500 lidí.

Výstavbě zóny předcházela řada sporů s ekologickými aktivisty, hlavně kvůli společnosti Nemak, a místním sedlákem Janem Rajterem. S tím se ale město nakonec dohodlo a vykoupilo od něj za 260 milionů korun pozemky v okolí zóny. Většinu peněz na to poskytl stát. Několik kilometrů od mostecké zóny se nachází krajská strategická průmyslová zóna Triangle.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru