Zdá se, že vláda Bohuslava Sobotky nepovažuje za nutné nějak výrazně šetřit na vlastním provozu. Ukazuje to průzkum mezi jednotlivými ministerstvy, který provedly Hospodářské noviny. Vyplývá z něj, že jen část resortů omezuje své výdaje na IT služby nebo právní poradenství. A také že jen dvě ministerstva, dopravy a průmyslu, omezila loni své mzdové náklady.

Úspory slibovaly před volbami hned dvě koaliční strany, ANO a lidovci. V posledních týdnech také ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš několikrát zopakoval, že pokud se má schodek rozpočtu na příští rok udržet na 70 miliardách korun, musí se výdaje státní správy snížit. Už proto, že i když ekonomika Česka roste, státu se nedaří adekvátně tomu vybírat daně a vláda zatím nepřišla na jiný způsob, jak zvyšovat příjmy či snižovat výdaje rozpočtu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zhruba polovina vládních resortů utratila loni za IT služby víc peněz než v předchozím roce. Část vládních úřadů nešetří ani na externích právnících.
  • Ukázal to průzkum HN mezi jednotlivými ministerstvy.
  • Stoupají i celkové provozní náklady vládního aparátu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.